Centrala Brenna - tel./fax +48 33 85 36 127
Oddział Cieszyn - tel. +48 602 711 096
Oddział Jaworzynka - tel. +48 698 572 719
Oddział Kozy - tel. +48 787 044 196
Oddział Třinec - tel. +420 732683665

Automatyka do bram

Automatyka do bram wjazdowych i garażowych to praktyczne rozwiązanie, które przydaje się w życiu codziennym. Jej zalety docenimy przykładowo w deszczowy i pochmurny dzień, kiedy zmęczeni po powrocie z pracy otworzymy bramę bez wysiadania z samochodu.

Do automatyzacji bram wjazdowych stosuje się różnego rodzaju systemy, takie jak napędy elektromechaniczne, które umożliwiają otwieranie i zamykanie bramy zdalnie za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie.

Nasza firma jest autoryzowanym partnerem handlowym firmy Nice. Nice Polska istnieje na polskim rynku od 1996 roku i w tym czasie zdobyła pozycję największego dystrybutora automatyki do bram i rolet. "Nice ułatwia życie" – to hasło i jednocześnie misja firmy, którą potwierdza asortyment automatów począwszy od automatyki do bram wjazdowych, garażowych, szlabanów ze sterowaniem radiowym po automatykę osłonową – siłowniki do rolet okiennych oraz markiz.

Napęd do bramy Nice, siłowniki do bramy oraz inne produkty Nice dostępne w ofercie naszej firmy zapewniają użytkownikowi bezpieczeństwo i większy komfort a to, co je wyróżnia to wyjątkowa elegancja, nowoczesne wzornictwo i niezawodność. 

Automatyka do bram przesuwnych

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w tej kategorii jest automat do posesyjnej bramy przesuwnej i to o nim opowiemy, by przybliżyć nieco charakter dostępnej u nas automatyki do bram przesuwnych. 

Urządzenie sterujące umieszczone jest w słupku systemowym bramy. Automat zasilany jest napięciem bezpiecznym 24V, posiada funkcję powolnego startu i zatrzymania. W praktyce oznacza to płynną i cichą pracę bramy, sprawne otwieranie i zamykanie bez niepotrzebnych szarpnięć. Zastosowanie takiego napięcia jest gwarancją bezpiecznej obsługi. 

W skład automatu do bramy przesuwnej wchodzą: napęd do bramy przesuwnej, centrala sterująca, dwa nadajniki zdalnego sterowania z kodem zmiennym, lampa sygnalizująca ruch skrzydła. Nadajniki (piloty) są dwukanałowe - tzn. można nimi otworzyć dwie bramy, np. bramę ogrodzeniową i garażową. Poprzez zastosowanie rozwiązania z automatem wbudowanym w słupek systemowy mamy pewność, że jest on bezpieczny, chroniony przed dostępem niepowołanych osób oraz zabezpieczony przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.
W przypadku braku zasilania, bramę można z łatwością otworzyć ręcznie, rozblokowując mechanizm za pomocą specjalnej dźwigni zamontowanej na obudowie słupka - zamykanej na kluczyk. 
Urządzenie posiada funkcję automatycznego zamykania, zamykania po fotokomórce oraz funkcję furtki – umożliwia otwarcie bramy na ustawioną szerokość, umożliwiającą przejście człowieka. Funkcja furtki może być obsługiwana "małym" przyciskiem na pilocie.
Urządzenie może współpracować z fotokomórkami. Automat posiada zabezpieczenie w postaci wyłącznika przeciążeniowego. W przypadku natrafienia na opór podczas zamykania bramy automat zatrzymuje się i wraca bramę do pozycji otwartej. Każda brama automatyczna wyposażona jest w gumowe zabezpieczenie na czołowej krawędzi skrzydła, zabezpiecza ono przed uszkodzeniem pojazdu, który mógłby znaleźć się na torze ruchu bramy.

Automat do bramy dwuskrzydłowej

W ofercie naszej firmy nie mogło zabraknąć automatyki do bram skrzydłowych.
Brama dwuskrzydłowa otwierana automatycznie to komfort i bezpieczeństwo dla tych, którzy wybrali jeden z najbardziej tradycyjnych typów bram, czyli bramę dwuskrzydłową. 

Urządzenie sterujące automatem do bramy dwuskrzydłowej umieszczone jest na słupie i skrzydłach bramy posesyjnej. Automat montowany jest na specjalnych poprzeczkach.

W skład automatu do bramy dwuskrzydłowej wchodzą: dwa siłowniki do bramy dwuskrzydłowej, centrala sterująca, dwa nadajniki zdalnego sterowania z kodem zmiennym, lampa sygnalizująca ruch skrzydeł, fotokomórki. Nadajniki (piloty) są dwukanałowe - tzn. można nimi otworzyć dwie bramy, np. bramę ogrodzeniową i garażową.
W razie braku zasilania bramę można z łatwością otworzyć ręcznie, rozblokowując siłownik: jeden – aby otworzyć tylko jedno skrzydło lub dwa – aby otworzyć obydwa skrzydła. Urządzenie może współpracować z fotokomórkami.

Automatyka do bram garażowych

Oprócz automatyki do bram wjazdowych (ogrodzeniowych) oferujemy automatykę do bram garażowych. U nas znajdziesz odpowiednie napędy do bram garażowych oraz siłowniki do bramy garażowej. 

Najczęściej wybieranym przez Klientów rozwiązaniem jest automat do bram garażowych segmentowych i uchylnych. Oto kilka praktycznych informacji o tym rozwiązaniu: automat do bram garażowych segmentowych i uchylnych, z napędem poruszającym się po szynie z listwą zębatą, zasilany napięciem 24V, z regulacją mocy, z funkcją łagodnego startu i zatrzymania (dla bram segmentowych) oraz automatycznego zamknięcia.

Funkcja łagodnego startu i zatrzymania w bramach segmentowych oznacza, że automat bramy łagodnie rozpoczyna pracę i łagodnie się zatrzymuje. W praktyce oznacza to płynną i cichą pracę bramy, sprawne otwieranie i zamykanie bez niepotrzebnych szarpnięć. Automatyczne zamknięcie to samoczynne zamknięcie bramy garażowej po ustalonym czasie bez ingerencji użytkownika. Regulacja mocy to możliwość ustawienia optymalnej siły, potrzebnej do uruchomienia bramy. W przypadku natrafienia na opór podczas zamykania bramy automat bramy zatrzymuje się i wraca do pozycji otwartej. 
Oferujemy 3 typy urządzenia Optimum marki Wiśniowski: 600, 800 i 1100 dobierane w zależności od powierzchni bramy. W skład automatu wchodzą: siłownik, centrala sterująca, dwa nadajniki zdalnego sterowania z kodem zmiennym, lampa sygnalizacyjna (do Optimum 800 i 1100). Nadajniki (piloty) są dwukanałowe - tzn. jednym nadajnikiem można otworzyć dwie bramy, np. bramę wjazdową i garażową. Można również zamówić nadajnik czterokanałowy. Wyposażenie dodatkowe mogą stanowić: zamek szyfrowy lub wyłącznik na kluczyk.
Automat można stosować do garaży z dodatkowym wejściem (Optimum w wersji S i D) lub bez (Optimum w wersji RS i R). W ten sposób w razie braku prądu, bramę można otworzyć przez rozblokowanie automatu specjalną dźwignią lub z zewnątrz za pomocą dodatkowego zamka montowanego na poszyciu bramy. Urządzenie może współpracować z fotokomórkami.

Szlabany parkingowe

W ofercie naszej firmy znajdziesz również szlabany parkingowe wykorzystywane do kontrolowania dostępu do terenów prywatnych, parkingów, a także do regulacji ruchu na drogach publicznych. 

Szlabany to mechaniczne urządzenia zazwyczaj kontrolowane przez systemy automatyki. 
Oferujemy szlabany o długości ramienia 4 i 6 metrów.

Szlabany parkingowe dostępne w naszej ofercie wyróżnia: 

  • estetyczny wygląd,
  • niezawodność,
  • mechanizm odblokowania Nice,
  • łagodny start i łagodne zatrzymanie,
  • wyjątkowa łatwość montażu,
  • szybkość działania – minimalny czas otwierania do 3,5 sekundy,
  • możliwość zastosowania ramienia tubowego.

Doradztwo, dobór materiałów oraz kalkulację kosztów wykonujemy dla Państwa bezpłatnie!

 

Nasze punkty

Centrala Brenna
Oddział Cieszyn
Oddział Jaworzynka
Oddział Kozy
Oddział Třinec
Zadzwoń do nas:
Brenna | Cieszyn | Jaworzynka | Kozy | Třinec
lub
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy