Centrala Brenna - tel./fax +48 33 85 36 127
Oddział Cieszyn - tel. +48 602 711 096
Oddział Jaworzynka - tel. +48 698 572 719
Oddział Kozy - tel. +48 787 044 196
Oddział Třinec - tel. +420 732683665

Bramy wjazdowe

Brama wjazdowa inaczej nazywana bramą ogrodzeniową jest istotną częścią ogrodzenia, która powinna współgrać z estetyką całej nieruchomości.

Jeżeli szukasz odpowiedniej bramy ogrodzeniowej u nas z pewnością znajdziesz satysfakcjonujące rozwiązanie. Oferujemy duży wybór bram wjazdowych:

  • bramy przesuwne,
  • bramy dwuskrzydłowe,
  • furtki. 

Nasze bramy ogrodzeniowe, czy to przesuwne, czy skrzydłowe, otwierane ręcznie lub automatycznie, tworzone są przez nas na wymiar i wypełnione zgodnie z całością ogrodzenia. Wszystkie bramy wjazdowe są ocynkowane, ponadto mogą być dodatkowo malowane proszkowo. To zapewnia im wytrzymałość i jest gwarancją wieloletniej eksploatacji.

Nasz zakład jest w stanie wykonać bramę wjazdową nawet o szerokości 20 metrów w świetle bramy!

Brama przesuwna

Brama przesuwna – o czym pamiętać?
Jeżeli wybierzemy bramę przesuwną musimy wcześniej sprawdzić, czy jest miejsce na jej swobodne otwarcie. 

Do pełnego otwarcia bramy wjazdowej przesuwnej potrzebna jest odległość, którą można obliczyć korzystając ze wzoru: 

szerokość światła wjazdu + rozstaw śrub fundamentowych + 400 [mm]. 

Jakie są bramy przesuwne?

Niezawodne
Sprawne funkcjonowanie bramy przesuwnej gwarantuje jej samonośna konstrukcja. Skrzydło bramy, które jest zawieszone na górze, nie potrzebuje dodatkowego wsparcia, co oznacza, że nie będzie przeszkadzać mu śnieg, liście ani piasek podczas przesuwania. Gładkie i stabilne przesuwanie zapewnia specjalny system rolek, które prowadzą bramę. Dodatkowo, zamontowany na słupku chwytak pozwala na łagodne i pewne zamknięcie bramy oraz jej stabilizację w zamkniętej pozycji.

Komfortowe
Dzięki zastosowaniu automatu ze zdalnym sterowanie użytkowanie bramy przesuwnej jest wygodne dla każdego użytkownika. Automat ten może być schowany w słupku lub zewnętrzny. W przypadku braku zasilania wystarczy rozblokować mechanizm za pomocą dźwigni, która jest zamontowana na obudowie słupa – to umożliwi ręczne otwarcie bramy. 

Bezpieczne
Użytkowanie bramy przesuwnej jest bezpieczne. Gwarantuje to obecność wyłącznika przeciążeniowego i lampy ostrzegawczej. Przy zetknięciu bramy przesuwnej z przeszkodą, taką jak maska samochodu, czy rower, wyłącznik przeciążeniowy spowoduje jej zatrzymanie, a następnie cofnięcie skrzydła. Co więcej, pionowa krawędź skrzydła wyposażona jest w gumowe zabezpieczenie. Brama przesuwna może dodatkowo zostać doposażona w fotokomórkę oraz listwę bezpieczeństwa. 

 

Brama dwuskrzydłowa

Brama dwuskrzydłowa – o czym pamiętać?
W przypadku, gdy zdecydujemy się na bramę dwuskrzydłową musimy pamiętać, że brama powinna otwierać się do wewnątrz posesji. Aby otworzyć bramę dwuskrzydłową musimy zapewnić miejsce na swobodny ruch skrzydeł. 

Przestrzeń potrzebna do swobodnego otwarcia bramy przy symetrycznym podziale skrzydeł wynosi: 

1/2 szerokości światła otworu montażowego.

Jakie są bramy dwuskrzydłowe?

Bezpieczne
Ruch bramy skrzydłowej sygnalizuje lampa ostrzegawcza, co daje dodatkową ochronę użytkowania. Nie bez znaczenia jest też system fotokomórek – reaguje on na ruch w świetle wyjazdu. 

Komfortowe
Automat ze zdalnym sterowaniem daje gwarancję wygody użytkowania bramy. Brama dwuskrzydłowa ręcznie otwierana jest też zabezpieczona przed ewentualnym otwarciem przez osoby nieupoważnione, a to dzięki zastosowaniu zamka i pionowego rygla.

Prestiżowe
Każda elegancka posesja zyskuje na montażu dwuskrzydłowej bramy wjazdowej. Jest to co prawda tradycyjne rozwiązanie, jednak nadal uważane za luksusowe, a w połączeniu z interesującym wzornictwem i kolorystyką efekt końcowy może znacznie podwyższyć walory estetyczne całej zabudowy.

Brama wjazdowa przesuwna czy brama wjazdowa dwuskrzydłowa – którą wybrać?

Decyzja o tym, jaką bramę ogrodzeniową wybrać do swojej posesji zależy od możliwości jej zamontowania oraz gustu i upodobań klienta. 

Bramy wjazdowe to elementy ogrodzeń, które są zamontowane w miejscu, gdzie znajduje się wjazd na posesję. Ich głównym celem jest ochrona prywatności oraz zapewnienie bezpieczeństwa i kontroli dostępu na teren posesji. Bramy ogrodzeniowe mogą mieć różne formy i wymiary, a ich wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb i stylu architektonicznego posesji. Bramy wjazdowe są elementem ogrodzenia, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi, ponieważ nie tylko spełniają funkcję ochronną, ale również stanowią ważny element wizualny i estetyczny w ogrodzie.

Furtka ogrodzeniowa

Furtka ogrodzeniowa to niezbędne rozwiązanie, które warto przewidzieć już na etapie planowania ogrodzenia posesji. Jej szerokość nie powinna być mniejsza niż 90 cm. Furtka powinna otwierać się swobodnie do wewnątrz pod kątem 180 cm. Dzięki temu poruszanie się przez nią będzie swobodne.  Furtka i brama najczęściej sąsiadują ze sobą. Zwykle furtkę ogrodzeniową montujemy tak, by z okna domu widzieć, kto przed nią stoi. 

Takie rozwiązanie korzystnie wpływa na estetykę całej inwestycji, a także jest praktyczne z uwagi na ewentualne poprowadzenie przewodów instalacyjnych, które będą współpracować z automatyką bramy wjazdowej, czy domofonem.

Wygodne użytkowanie furtki zapewnia zastosowanie zamka z elektromagnesem. Zamek pozwala na otwarcie furtki bez konieczności używania klucza i wychodzenia z domu. Wyłącznik montowany jest w dowolnym miejscu w domu. Wychodząc na zewnątrz wystarczy wcisnąć przycisk, zwalniając elektrozaczep, a po opuszczeniu posesji furtka zarygluje się automatycznie.

Doradztwo, dobór materiałów oraz kalkulację kosztów wykonujemy dla Państwa bezpłatnie!

Nasze punkty

Centrala Brenna
Oddział Cieszyn
Oddział Jaworzynka
Oddział Kozy
Oddział Třinec
Zadzwoń do nas:
Brenna | Cieszyn | Jaworzynka | Kozy | Třinec
lub
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy